Cisco kupuje Skyport Systems a jeho hyperkonvergovanou platformu

Nákupní šňůra Ciska se přelila i do letošního roku. Převzetí startupu Skyport Systems rozšíří portfolio výrobce o cloudově řízenou hyperkonvergovanou platformu a posílí tak jeho pozici v tomto prudce rostoucím segmentu.

Cisco kupuje Skyport Systems a jeho hyperkonvergovanou platformuSpolečnost Cisco oznámila plán na akvizici startupu Skyport Systems, který působí v oblasti hyperkovergované infrastruktury a vyvíjí cloudově řízenou platformu kombinující výpočetní výkon, virtualizaci, sítě a úložiště v rámci jednotného řešení.

Akvizice není příliš velkým překvapení, neboť Cisco jevilo o Skyport zájem již v minulosti a v roce 2016 se dokonce podílelo se na jeho kapitalizaci. Nyní týmy a řešení Skyportu stanou součástí divize Data Centre Computing Systems Product Group.

Cisco tak navazuje na svou nedávnou šňůru akvizic. Jen v posledním kvartálu loňského roku převzalo analytický startup Perspica, cloudového komunikačního specialistu Broadsoft a poskytovatele cloudových monitorovacích řešení Cmpute.io.

Všechny tyto akvizice měly společné to, že se jednalo o firmy působící ve strategickým moderních segmentech a Cisco díky nim získalo potřebné technologie pro další úspěšné působení na trhu.

Skyport není v tomto ohledu výjimkou. Oblast hyperkonvergované infrastruktury v posledních kvartálech pravidelně roste o desítky procent. Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře