Cisco kupuje Jasper Technologies a jeho platformu pro internet věcí

Akvizice v hodnotě 1,4 miliardy dolarů přinese Cisku platfomu, která zprostředkovává konektivitu mezi podnikovými zařízeními a poskytovatelem připojení. Cisco bude moci podnikovým zákazníkům vyhovět jak v oblasti LAN i WAN.

Cisco kupuje Jasper Technologies a jeho platformu pro internet věcíSpolečnost Cisco oznámila své plány na převzetí společnosti Jasper Technologies. Díky této akvizici v hodnotě 1,4 miliardy se má Cisco stát jedním z klíčových hráčů v segmentu podnikového internetu věcí.

Jasper zprostředkovává připojení zařízení k internetu prostřednictvím 27 skupin poskytovatelů po celém světě. Konektivitu společnost spravuje prostřednictvím cloudové platformy, která zjednodušeně řečeno „sedí“ mezi podnikem a poskytovatelem připojení, resp. mobilním operátorem.

Podnikům taková služba usnadňuje využívat možnosti internetu věcí. Platformu Jasper Technologies již současnosti využívá 3,5 tisíce velkých podniků po celém světě. Cisco chce platformu rozšířit o další služby, například podnikové Wi-Fi, zabezpečení nebo analytické nástroje.

Cisco hraje ze své pozice dodavatele síťové infrastruktury již nyní velkou roli v oblasti internetu věcí a považuje tento segment za jeden z klíčových směrů, kterými se chce v budoucnu vydat. Akvizice by měla být dokončena do dubna letošního roku.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Cisco, Jasper Technologies

Komentáře