Cisco kupuje Container X a jeho technologii pro virtualizaci kontejnerů

Akvizice znamená pro Cisco vstup do slibného segmentu kontejnerů, ve kterém však již působí řada velkých konkurentů a dravých startupů.

Cisco kupuje Container X a jeho technologii pro virtualizaci kontejnerůSpolečnost Cisco oznámila, že koupila Container X, startup specializovaný na technologii virtualizovaných kontejnerů. Akvírovaná firma podle svých slov nabízí snadno spravovatelnou platformu, která se dokáže integrovat s existující podnikovou infrastrukturou a umožňuje snadný vývoj nových aplikací na principu devops.

Mnoho naši zákazníků začíná používat kontejnery pro vývoj, nasazování a správu nativních cloudových aplikací. Technologie kontejnerů je v počáteční fází svého rozvoje, podniky s ní začínají experimentovat, ale zároveň očekávají stejnou úroveň zabezpečení, správy a kompatibility, na jakou jsou zvyklí v rámci svého IT prostředí,“ uvedl viceprezident Ciska Rob Salvagno.

Cisco díky akvizici vstupuje do nového segmentu, ve kterém již působí řada zavedených firem včetně Red Hatu, IBM, AWS, Microsoftu nebo VMwaru. Technologií se zabývá i řada dalších startupů podobných akvírovanému Container X.

Firma letos nakupovala již pošesté – naposled to byl poskytovatel řešení pro kybernetickou bezpečnost CloudLock, za který Cisco zaplatilo 293 milionů dolarů. Společnost zároveň nedávno oznámila 2% pokles tržeb a plán na propuštění 5,5 tisíce zaměstnanců působících v neperspektivních segmentech.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře