Cisco kupuje CloudLock a jeho řešení pro zabezpečení dat v cloudu

Již několikátá akvizice Ciska v letošním roce firmě poskytne řešení pro ochranu citlivých dat v prostředí cloudových aplikací, platforem a infrastruktur. CloudLock se stane součástí síťové a bezpečnostní divize společnosti.

Cisco kupuje CloudLock a jeho řešení pro zabezpečení dat v clouduSpolečnost Cisco oznámila již několikátou letošní akvizici. Za částku 293 milionů dolarů převezme poskytovatele řešení pro kybernetickou bezpečnosti CloudLock. Ten se po dokončení transakce stane součástí síťové a bezpečnostní divize Ciska.

CloudLock nabízí řešení pro zabezpečení cloudového prostřední, která sledují chování uživatelů a citlivých dat v aplikacích typu SaaS, například Office365, Google Drive nebo Salesforce.

Řešení například zakročí, pokud se zaměstnanec pokusí přistoupit k citlivým datům v cloudu z nechráněného zařízení, z konkrétní geografické lokace nebo v určitou část dne. Podobná bezpečnostní pravidla lze vztáhnout i na prostředí IaaS a PaaS (infrastruktura, resp. platforma jako služba).

CloudLock si díky svému řešení dokázal během pěti let získat více než 700 zákazníků včetně společností ze žebříčku Fortune 500. Zakladatelé společnosti Tsahy Shapsa and Gil Zimmerman za sebou mají kariéru v izraelských bezpečnostních službách.

Cisco běhema letošního roku již stihlo koupit firmu Jasper Technolgies a její platformu pro internet věcí, společnost CliQr Technologies a její platformu pro správu hybridních cloudů nebo tajemného izraelského výrobce čipů Leaba Semiconductor.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře