Cisco kupuje Acano, chce dostat video do více konferenčních místností

Akvizice má Cisku umožnit propojit telekonferenční řešení od různých výrobců a prostřednictvím cloudu dodávat video na prakticky libovolnou obrazovku včetně běžných PC.

Cisco kupuje Acano, chce dostat video do více konferenčních místnostíSpolečnost Cisco oznámila svůj záměr převzít britskou společnost Acano, která se zabývá vývojem infrastruktury a softwaru pro telekonference. Akvizice bude mít hodnotu 700 milionů dolarů.

Acano nabízí software a hardware, který uživatelům umožňuje propojit systémy pro video od různých výrobců, a to v cloudových i hybridních prostředích. Cisco chce akvizicí podpořit svou strategii v oblasti řešení pro spolupráci.

Cisco uvádí, že jen 10 % konferenčních místností po celém světě disponuje možností připojení videa. Akvizice Acana má proto umožnit dodávat video tisícům uživatelů prostřednictvím cloudu, a to prakticky na jakoukoliv obrazovku včetně zařízení s operačním systémem Windows.

Akvizice by měla být završena nejpozději počátkem druhého kvartálu 2016. Acano se poté stane součástí divize Collaboration Technology Group.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © apops - Fotolia.com

Komentáře