Cisco koupilo společnost AppDynamics těsně před jejím vstupem na burzu

Mělo jít o první IPO americké technologické společnosti v roce 2017, místo toho ji na poslední chvíli koupilo Cisco. Za poskytovatele řešení pro správu výkonu aplikací zaplatilo 3,7 miliardy dolarů.

Cisco koupilo společnost AppDynamics těsně před jejím vstupem na burzuSpolečnost AppDynamics měla jen několik dní před prvním vstupem na burzu (IPO), ale nakonec tam nedošla – na poslední chvíli ji koupilo Cisco za 3,7 miliardy dolarů. K definitivnímu uzavření obchodu má dojít do konce letošního dubna.

AppDynamics poskytuje službu pro správu výkonu aplikací, která uživatelům pomocí přehledného rozhraní ukazuje, jak pracuje jejich software. Lze očekávat, že podobná řešení budou s postupující digitalizací stále žádanější.

Hlavním důvodem je, že tyto nástroje pomáhají předcházet výpadkům systémů. Dodejme, že výpadek IT systémů se například v USA nedávno postaral o dvouhodinové zpoždění všech vnitrostátních letů United Airlines .

Společnost bude podle Cisca fungovat jako nezávislá divize pod vedením svého dosavadního CEO Davida Wadhwaniho. Ten se bude zodpovídat Rowanu Trollopeovi šéfovi divize aplikací a internetu věcí.

AppDynamics se mělo postarat o první IPO americké technologické společnosti v roce 2017. Z toho důvodu byla firma v hledáčku analytiků a investorů, kteří byli zvědaví, nakolik se vstup na burzu podaří.

Reakce investorů se měla stát jistým vodítkem k tomu, jak se na Wall Streetu povede dalším firmám v průběhu roku. Kvůli kroku Cisca si však budou všichni muset ještě chvíli počkat.

Samotné AppDynamics však tato skutečnost nemusí příliš trápit, ba naopak. Hodnota společnosti byla naposled před IPO odhadována na přibližně 1,9 miliardy dolarů a Cisco zaplatilo bezmála dvojnásobek.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře