Cisco koupí výrobce optických čipů Luxtera za 660 milionů dolarů

Cisco převezme společnost, jež se zabývá výrobou optických čipů. Výrobce chce tímto krokem chce reagovat na rapidně se zvyšující požadavky na rychlost v datových centrech.

Cisco koupí výrobce optických čipů Luxtera za 660 milionů dolarůSpolečnost Cisco oznámila, že za 660 milionů dolarů koupí společnost Luxtera, která se specializuje na oblast optických čipů. Cisco chce integrovat technologie Luxtery do síťových řešení pro podniky i poskytovatele služeb.

Optika je zásadní technologií budoucnosti. Cisco díky Luxteře umožní svým zákazníkům budovat ty největší, nejrychlejší a nejúčinnější sítě na světě,“ vysvětlil David Goeckeler, viceprezident divize síťových a bezpečnostních služeb ve společnosti Cisco.

Cisco v nedávné studii uvedlo, že do roku 2022 se globální datový provoz oproti roku 2017 ztrojnásobí na 4,8 zettabytu ročně. Zároveň předpokládá, že v roce 2022 se bude k internetu připojovat 60 % celosvětové populace.

Akvizice by mohla být šestým takovýmto počinem Ciska v tomto roce. Již dříve společnost získala firmy Ensoft, Duo Security, July Systems, Accompany a Skyport.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře