Cisco koupí July Systems a jeho lokační platformu Proximity MX

Akvizice přinese Cisku platformu, která umí sledovat a analyzovat pohyb mobilních zařízení v interiérech a případně přímo oslovit jejich majitele. Výrobce pro ni má připravenou celou škálu nasazení, od nemocnic přes obchody až po stadiony.

Cisco koupí July Systems a jeho lokační platformu Proximity MXSpolečnost Cisco oznámila záměř převzít firmu July Systems a její vlajkové řešení v podobě lokační platformy Proximity MX. Akvizice, jejíž hodnota nebyla zveřejněna, má posílit portfolio Ciska v oblasti mobilních aplikací a analytiky.

Proximity MX svým uživatelům nabízí několik funkcí. Zaprvé využívá technologie Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS k detekci a sledování pohybu mobilních zařízení, zadruhé umožňuje majitele těchto zařízení přímo oslovit a do třetice disponuje paletou analytických funkcí.

Cisco uvádí, že tato platforma umožňuje nasazení řady užitečných služeb v interiérech pokrytých bezdrátovými sítěmi a nabídnout koncovým klientům lepší uživatelskou zkušenost. Nasadit ji lze v celé řadě scénářů a následně využít získané poznatky.

Výrobce uvedl celou řadu příkladů, od nemocnic a logistických center až po prodejny nebo stadiony. Platforma má pomoci například zabránit tlačenicím, identifikovat místa v prodejnách, kudy chodí nejvíce zákazníků a mnoho dalšího.

July Systems se po dokončení akvizice stane součástí divize Enterprise Networking Group a platforma Proximity MX má posloužit jako základ nového univerzálního řešení, které Cisco začne nabízet svým partnerům a zákazníkům.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře