Cisco inovuje partnerský program, chce podporovat růst a posilovat akceschopnost

Nový jednotný program zohledňuje a odměňuje role, ve kterých partneři vystupují u zákazníků. Cisco zároveň oznámilo, že spouští novou digitální platformu, kde partner nalezne vše potřebné ke spolupráci.

Cisco inovuje partnerský program, chce podporovat růst a posilovat akceschopnostSpolečnost Cisco na letošním ročníku konference Partner Summit oznámila největší změny v partnerském programu za posledních deset let. V následujících 12 až 18 měsících se totiž chystá radikálně zjednodušit jeho strukturu.

Podle Ciska dojde ke sloučení zhruba desítky samostatných partnerských programů do jediného, který nabídne více příležitostí k odlišení různých aspektů podnikání, od přeprodeje přes řízené služby po vývoj a poradenství.

Vedle změn v partnerském programu spouští společnost Cisco také svoji první digitální platformu Partner Experience Platform (PXP). Ta má nabídnout vyšší komfort a umožnit partnerům spolupracovat v rámci provázaného ekosystému.

Čtyři role, tři úrovně programu

Nový partnerský program společnosti je založený na čtyřech základních rolích, v nichž mohou partneři vystupovat: integrátor, poskytovatel služeb, vývojář a konzultant. Partneři se mohou rozhodnout pro kteroukoli z rolí nebo všechny.

Základem nového programu je varianta Gold. U úrovní Premier a Select dochází k úpravám, které zajistí, že partneři budou mít potřebnou volnost k vzájemnému odlišení svých nabídek. Stávající partneři nebudou muset začínat znovu v novém programu.

Program dle společnosti Cisco podporuje flexibilitu a akceschopnost partnerů tím, že zohledňuje jejich různé role, v nichž u svých zákazníků vystupují – jako prodejci, poskytovatelé řízených služeb, vývojáři nebo konzultanti.

Zároveň si klade za cíl zvyšovat relevantnost na trhu rozšířením rolí nad rámec tradičního prodeje. Díky posunu důrazu na životní cyklus produktu a k opakovaným výnosům od zákazníka by pak měla nabízet nové příležitosti ke zvýšení profitability.

Zdroj: Cisco
Úvodní foto: © kentoh - Fotolia.com

Komentáře