Cisco hlásí silný nárůst zisku a úspěch segmentu bezpečnosti

Společnost za kvartál, který skončil ke 23. 1. utržila bezmála 12 miliard dolarů a vykázala čistý zisk 3,1 miliardy. Výsledky divize Cisco Security se meziročně zvýšily o 11 %.

Cisco hlásí silný nárůst zisku a úspěch segmentu bezpečnostiSpolečnost Cisco oznámila výsledky hospodaření ve svém druhém fiskálním kvartálu, který skončil ke 23. 1. 2016. Za toho období Cisco utržilo 11,9 miliardy dolarů, což je totožný výsledek jako o rok dříve. Čistý zisk vyrostl meziročně o 31 % na 3,1 miliardy dolarů.

Ciscu se nejvíce dařilo v oblasti bezpečnosti. Výsledky divize Cisco Security se meziročně zvýšily o 11 %. Rostly také jednotky NGN Routing (o 5 %) a Collaboration (o 3 %). Výsledky v oblasti bezdrátových řešení naopak stagnovaly a v segmentech switchů a řešení pro datacentra poklesly o 4 %, resp. 3 %.

CEO společnosti Chuck Robbins uvedl, že se Cisku ve druhém kvartálu dařilo velmi dobře. Společnost podle něj pracuje na dvou frontách – zaměřuje se jak na pokračování dosahování silných výsledků v krátkodobém termínu, tak na investice pro jejich udržení v budoucnosti.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře