Cisco hlásí 2 % pokles tržeb a plán na restrukturalizaci

Společnost propustí přibližně 5,5 tisíce zaměstnanců působících v neperspektivních oblastech. Hlavním zaměřením společnosti se stanou mladší a slibnější segmenty.

Cisco hlásí 2 % pokles tržeb a plán na restrukturalizaciSpolečnost Cisco oznámila své hospodářské výsledky za uplynulý kvartál a současně s nimi i plány na zeštíhlení pracovní síly. Příjmy společnosti v posledním čtvrtletí poklesly meziročně o 2 % na 12,6 miliardy dolarů, zatímco čistý zisk vyrostl o 21 % na 2,8 miliardy.

Cisku se dařilo v oblasti switchů, bezdrátových sítí, bezpečnosti a řešení pro spolupráci, zatímco divize starající se o routery a produkty pro datacentra zaznamenaly meziroční poklesy příjmů.

Propouštění se bude týkat přibližně 5,5 tisíce zaměstnanců, což je zhruba 7 % celkové pracovní síly Ciska, a budou s ním spojeny náklady okolo 700 milionů dolarů. Snižování počtů se dotkne tradičnějších oblastí s malým potenciálem budoucího růstu.

Cisco uvádí, že se díky tomu bude moci více zaměřit na slibnější segmenty, jako jsou internet věcí, bezpečnosti, spolupráce, cloud a datacentra příští generace.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře