Cisco Connect ve dvou fázích představuje SDN a další trendy v sítích

V Praze se uskutečnil 15. ročník jedné z největších ICT konferencí v ČR, kterou pořádá společnost Cisco. Konference se letos poprvé skládá ze dvou samostatných setkání.

Cisco Connect ve dvou fázích představuje SDN a další trendy v sítíchJiří Devát, generální ředitel českého zastoupení Cisco Radek Boch ukazuje nové podnikové přepínače Cisco Catalyst.

Hlavní části Cisco Connect, která se uskutečnila 15. 4. 2014, se zúčastnilo na 900 návštěvníků. Program se zaměřil mimo jiné na klíčové trendy ve firemním ICT – růst datových přenosů, bezpečnost a řízení rizik či tlak na snižování nákladů.

V první části konference Cisco rozvinulo klíčové koncepty, inovace a trendy v sítích. Prezentace jsou doplněny ukázkou technologií nebo setkáními s konzultanty. Cisco na místě ukazovalo např. koncept softwarově definovaných sítí vč. nástrojů pro jejich správu, řešení pro internet věcí (průmyslové routery a switche), možnosti Wi-Fi roamingu mobilních zařízení díky Hotspot 2.0 nebo bezpečnostní software Sourcefire, který akvírovalo v roce 2013.

Jiří Devát, generální ředitel českého zastoupení CiscoJiří Devát, generální ředitel českého zastoupení Cisco, také oznámil miliardovou iniciativu Intercloud – globální sítě cloudů, kterou výrobce připravuje ve spolupráci s partnery.

První den nabídl program zejména pro síťové architekty, manažery IT oddělení a IT specialisty, kteří se zajímají o oblast sítí nad rámec své odbornosti. Na své si však přišli také obchodníci a aplikačně orientovaní posluchači, kteří měli zájem o hlubší pochopení provázání světa aplikací a síťového prostředí.

V polovině června, konkrétně 17. 6., pak Cisco chystá sedm celodenních techtoriálů, které se budou podrobně a s praktickými ukázkami věnovat novým technologiím a řešením v oblasti síťové infrastruktury, datových center, bezpečnosti, spolupráce a programovatelných sítí.

Tzv. techtoriály jsou určena především síťařům, kteří chtějí proniknout v daném tématu do hloubky a preferují větší zaměření na praxi.

Technologickým partnerem Cisco Connect 2014 je Intel, který prezentoval především koncová zařízení. Generálním partnerem je O2.

Zdroj: Cisco, ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře