Cisco chce vytvářet IT týmy budoucnosti, oznamuje nové profesionální certifikace

Cisco v červnu 2019 spustí certifikační kurzy pro síťové profesionály a softwarové vývojáře s cílem budovat IT týmy budoucnosti. Společnost rovněž založila komunitní vývojářský repozitář pro urychlení nasazování automatizovaných sítí.

Cisco chce vytvářet IT týmy budoucnosti, oznamuje nové profesionální certifikaceSpolečnost Cisco oznámila rozšíření profesionálního certifikačního programu DevNet, který vedle síťových profesionálů nově zahrnuje i vývojáře softwaru. Cisco navíc zakládá nové komunitní vývojářské centrum pro nasazování automatizovaných sítí.

Rozšířená podpora softwarových profesionálů

S novými certifikacemi Cisco DevNet mohou profesionálové získat nové znalosti z oblasti softwarových dovedností. Společnost se domnívá, že díky těmto znalostem budou moci celé IT týmy lépe podpořit technologické inovace a zefektivnit chod firem.

Naše nové certifikace pomáhají organizacím vytvářet týmy, které ovládají softwarovou expertízu a odborné znalosti v oblasti infrastruktury, což jim pomáhá plně využít nové možnosti sítí a zefektivnit podnikání,“ uvádí Pavel Křižanovský, technický ředitel společnosti Cisco.

Mezi novinky Ciska patří certifikace pro ověření softwarových profesionálů, certifikace pro testování inženýrů a rozšíření Cisco Networking Academy pro školení síťových profesionálů a softwarových vývojářů.

Nové kurzy podle společnosti začnou probíhat v červnu 2019, přičemž nové certifikační zkoušky budou probíhat v únoru 2020. Učební materiály k novým DevNet certifikacím jsou již k dispozici na stránkách vývojáře.

Urychlení automatizace sítě díky komunitě

Společnost Cisco rovněž založila nový komunitní vývojářský repozitář Cisco DevNet Automation Exchange, jenž nabízí sdílené úložiště kódů, které obsahují příklady konkrétního využití v praxi.

Komunita vývojářů, síťových profesionálů, partnerů a zákazníků společnosti Cisco tak má možnost aktivně přispívat vlastním softwarem k vytvoření špičkového komunitního centra, které bude sloužit jako pomoc dalším kolegům.

Zdroj: Cisco
Úvodní foto: © pressmast

Komentáře