Cisco chce vylepšit kvalitu videokonferencí, má v plánu koupit BabbleLabs

Technologie BabbleLabs, která využívá AI pro odstranění hluku na pozadí při videokonferencích, bude implementovaná do všech produktů pro týmovou spolupráci společnosti Cisco v čele s řešením Webex Meetings.

Cisco chce vylepšit kvalitu videokonferencí, má v plánu koupit BabbleLabsSpolečnost Cisco ohlásila záměr koupit společnost BabbleLabs, která se zabývá využíváním pokročilých technik umělé inteligence k odlišení lidské řeči od nežádoucího hluku a jeho odstranění.

Cisco chce tyto technologie využít ve svém portfoliu řešení pro komunikaci a spolupráci. Právě hluk v pozadí při videokonferencích je totiž podle firmy jedním z nejčastějších faktorů, které v dnešním pracovním prostředí zaměstnance rozptylují.

Pomocí BabbleLabs chce Cisco zavést nativní odstranění hluku do všech produktů ve svém portfoliu řešení pro týmovou spolupráci. Tato technologie rozlišuje řeč od nežádoucího šumu a odstraňuje hluk v pozadí v reálném čase.

Výsledek schůzky, zejména pokud je obchodní, může výrazně ovlivnit pocit a zážitek z ní, a ten začíná u kvality zvuku. Je proto skvělé, že budeme mít možnost již brzy tuto technologii využívat v produktech Cisco,“ uvedl Ivan Sýkora, specialista na řešení pro komunikaci a spolupráci ze společnosti Cisco.

Očekává se, že akvizice bude dokončena v průběhu října 2020, kdy se tým BabbleLabs připojí ke skupině Cisco Collaboration Group.

Zdroj: Cisco

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře