Cisco chce vlastní síť cloudů a chystá investovat přes miliardu dolarů

Iniciativa Intercloud má ambice stát se globální sítí cloudů. Cisco ji připravuje ve spolupráci s partnery.

Cisco chce vlastní síť cloudů a chystá investovat přes miliardu dolarůSpolečnost Cisco oznámila na své konferenci Partner Summit záměr investovat v průběhu příštích dvou let přes 1 miliardu dolarů do cloudu.

Firma nechce zůstat stranou posunu směrem do cloudu a svou přítomnost na trhu chce zajistit zaprvé službami Cisco Cloud Services (CCS) a zadruhé pomocí „cloudové sítě" s názvem Intercloud, postavené na platformě OpenStack.

Intercloud má být globální síť podporovaná datacentry Ciska, ale i jeho lokálních partnerů. Měl by vydržet jakékoliv zatížení a být schopný komunikovat s jakýmkoliv veřejným i soukromým cloudem.

Využití lokálních partnerů má být je odpovědí na rostoucí obavy o bezpečnost a soukromí dat. Velikost Intecloudu má být vhodná i pro komunikaci M2M (stroj se strojem) nebo pro internet věcí.

Sliby jsou jedna věc, realizace druhá. Cisco má zpoždění a velkou konkurenci v podobě velkých poskytovatelů, jako jsou Amazon, Microsoft, Google nebo Rackspace. Stejně tak bude muset čelit konkurenci výrobců infrastruktury typu VMware a dalších.

Společnost však přesto mohla oznámit již několik partnerů – kanadský poskytovatel Allstream, evropská Canopy nebo distributor Ingram Micro se budou podílet buď na iniciativě Intercloud nebo na poskytování CCS. Cisco v tomto ohledu nebylo specifické.

CCS jsou rozšířením programu Cisco powered a obsahují verzi SAP Hana optimalizovanou pro jednotný systém Ciska, vlastní produkt pro virtualizaci desktopů, řešení od VMware a Citrix a řadu cloudových služeb pro bezpečnost a spolupráci. Cisco chce tyto služby prodávat skrze obchodní kanál nebo přímo koncovým zákazníkům.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře