Cisco chce rozšířit své bezpečnostní portfolio akvizicí Neohapsis

Poradenská společnost má svým know-how pomoci Cisku budovat nabídku v bezpečnosti jako jako služby (SECaaS).

Cisco chce rozšířit své bezpečnostní portfolio akvizicí NeohapsisSpolečnost Cisco oznámila svůj záměr odkoupit konzultantskou společnost Neohapsis. Ta se zabývá poradenstvím v oblasti korporátního zabezpečení. Obchod má být dokončen na jaře 2015 a Neohapsis po jeho uzavření rozšíří divizi bezpečnostních služeb Ciska.

Akvizice je součástí strategie Ciska proniknout na trh bezpečnosti jako služby (SECaaS). Její finanční podmínky nebyly zveřejněny.

Cisco, Neohapsis a náš partnerský ekosystém našim zákazníkům společnými silami nabídnou komplexní služby pro vybudování bezpečnostních opatření, která jsou nezbytná pro udržení si konkurenceschopnosti na současných trzích,“ uvedl v oznámení o akvizici víceprezident Ciska Hilton Romanski.

Cisco rozšiřuje svou nabídku v oblasti bezpečenosti již delší dobu. V dubnu například uvedlo řešení Managed Threat Defense, které identifikuje pokročilé hrozby pomocí propojení softwaru, hardwaru a analytických nástrojů.

Byznys Ciska spojený s bezpečnostním softwarem a hardwarem již má hodnotu miliardy dolarů a společnost chce tuto hodnotu zvýšit nabídkou cloudových služeb.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře