Cisco chce přes Intercloud Fabric posunout partnery na vyšší služby

Propojení všech cloudů přes Intercloud Fabric má partnerům společnosti Cisco umožnit poskytovat vyšší úrovně služeb než doposud.

Cisco chce přes Intercloud Fabric posunout partnery na vyšší službyStrategii společnosti Cisco v rámci iniciativy Intercloud Fabric představil na Canalys Channels Forum 2014 Nick Earle, senior viceprezident, worldwide cloud and managed services sales.

V počátcích byly sítě separované, byly to oddělené ostrůvky, a Cisco je v zásadě umožnilo propojit, začal Nick Earle. „Věříme, že dnes jsou uzavřenými ostrůvky cloudy, a že mohou být spojeny dohromady,“ vysvětlil Earle, kam mířil úvodní větou.

Cisco je přesvědčené, že vždy bude existovat více typů cloudů a standardů, proto společnost vyvinulo Intercloud Fabric, který má umožnit přesunovat jakýkoliv VM do jakéhokoliv hypervizoru a cloudu a přitom garantovat bezpečnost a stanovená pravidla.

Intercloud má zajistit konzistentní politiku napříč cloudy, datacentry, WAN a různými přístupy (privátní, spravovaný, hostovaný či veřejný), uvedl Earle.

Cisco chce s Intercloudem spolupracovat se všemi hlavními veřejnými cloudy, aktuálně počínaje s AWS.

Nick Earle, CiscoSpolečnost také údajně zjistila, že lidé ve firmách používají 5-10x více cloudových služeb, než si CIO myslí/vědí. Milo Schacher, VP pro EMEAR partner organisation, vysvětlil, že partneři (např. datacentrum specialisti) mohou vstoupit na úplně nový trh – nasazením tzv. Cloud Probe mohou ukázat zákazníkovi, kolik služeb veřejného cloudu jeho zaměstnanci ve firmě reálně využívají.

Partneři v hlavní roli

Cisco věří, že nové strategie může dosáhnout, pouze pokud bude v jednotlivých zemích spolupracovat s partnery, jejichž příjmy podle Schachera dnes plynou v průměru z 50 % ze služeb.

Aktuálně má Cisco v regionu EMEA 239 poskytovatelů služeb, kteří mají vlastní infrastrukturu a nabídku cloudu, ale není snadné je propojit s dalšími cloudy, řekl Schacher.

Cisco proto připravilo partnerskou strukturu. V oblasti podnikových privátních cloudů budou působit tzv. Cloud Buildeři (stavitelé cloudů). Cloudové služby a aplikace budou poskytovat Intercloud Alliance partneři (např. poskytovatel video-služeb v cloudu).

Kolem veřejných cloudů chce Cisco postavit Cisco Channel Partnery (resellery), technologické partnery a aplikační/SaaS partnery (vývojáře). Napříč partnerskými cloudy pak budou působit tzv. Intercloud Provideři.

„Když ISV chtěl přesunout svůj software do cloudu, musel se rozhodnout, se který výrobcem bude spolupracovat. V případě Cisco Intercloudu to nebude muset řešit,“ dodal Milo Schacher.

Intercloud Fibre je již dostupný. Podle Mila Schachera bude mít v následujících 11 měsících každý Cisco datacetre specialist jedno nasazení Intercloudu. Jedním z lokálně působících partnerů v této oblasti je např. Dimension Data.

Cisco chystá také vlastní aplikační tržiště Intercloud Global Marketplace.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře