Cisco a Microsoft navazují hlubší spolupráci na poli cloudu a datacenter

Společnosti se domluvily na vzájemné podpoře a integraci cloudových produktů, stejně jako na společných investicích do prodeje, marketingu a vývoje.

Cisco a Microsoft navazují hlubší spolupráci na poli cloudu a datacenterSpolečnosti Microsoft a Cisco rozšířily své partnerství v oblasti cloudu a datacenter, navazujíce na dohodu o spolupráci z roku 2013, v rámci níž obě firmy začaly vzájemně podporovat cloudové produkty pod architekturami Cisco Unified Data Center a Microsoft Fast Track 3.0.

Rozšíření této dohody přinese společné investice do prodeje, marketingu a technických zdrojů, které mají docílit hlubší integrace produktů a operací na trzích cloudu a datacenter.

Dohoda zahrnuje Unified Computing System a switche Nexus od Cisca a software Microsoft Cloud OS včetně Windows Server, System Center, SQL Server and Azure.

Obě firmy sladí nabídku pro společné partnery v channelu a jejich prodejní týmy budou spolupracovat při hledání nových příležitostí v oblati cloudu a datacenter.

Partnerství bylo – prozatím – uzavřeno na tři roky, přičemž během prvního roku se firmy chtějí zaměřit na trhy v USA, Kanadě, Spojeném království, Německu, Francii a Austrálii a v dalších dvou letech své působení rozšířit.

Cisco v rámci dohody rovněž zahrne cloudové produkty Microsoftu do integrovaných infrastruktur NetApp FlexPod a EMC VSPEX. Microsoft na oplátku do budoucna integruje Application Centric Infrastructure and InterCloud Fabric od Ciska do svých cloudových produktů.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře