Cisco a IBM uzavírají partnerství a nabídnou novou integrovanou infrastrukturu

IBM dodá úložiště, Cisco x86 architekturu. Spolupráce přichází po prodeji serverové divize IBM Lenovu a radikálním snížení podílu Ciska ve společnosti VCE.

Cisco a IBM uzavírají partnerství a nabídnou novou integrovanou infrastrukturuSpolečnosti Cisco a IBM uzavřely partnerství a uvedly nové řešení z oblasti integrované infrastruktury. Novinka ponese název VersaStack a bude v sobě spojovat x86 architekturu Cisco Unified Computing System a úložiště IBM Storewize V7000. Novinka bude k dispozici výhradně prostřednictvím partnerů v kanálu.

Tomuto partnerství předcházely dvě zásadní události. IBM prodalo své portfolio x86 serverů Lenovu, čímž přestalo být konkurentem Ciska v tomto segmentu. Cisco pak nedávno snížilo svůj podíl ve VCE, společném projektu se společnosti EMC, na 10 %. Samotný VersaStack se nyní má stát zbraní právě proti EMC.

Cisco věří, že po převzetí x86 serverů IBM Lenovem vznikla příležitost v podobě partnerů IBM, kteří dosud nepřešli k Lenovu. Reselleři, kteří dosud prodávali servery IBM System x nebo úložiště V7000, by se podle Ciska mohli poohlížet po alternativách a sáhnout právě po VersaStacku.

V rámci VersaStacku budou oba partneři spolupracovat na prodeji a marketingu a poskytovat související služby zákazníků, a to buď přímo, nebo prostřednictvím partnerů v kanálu.

Hlavními výhodami nového řešení má být účinnost, zjednodušená správa a v některých případech i snížené fyzické rozměry.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © mch67 - Fotolia.com

Komentáře