Cisco a IBM budou společně bojovat proti kybernetickému zločinu

Společnosti podepsaly dohodu o spolupráci svých výzkumných týmů Cisco Talos a IBM X-Force a integraci svých řešení. Cílem je co nejrychleji a nejúčinněji poskytovat zákazníkům informace o hrozbách a způsobech, jak s nimi bojovat.

Cisco a IBM budou společně bojovat proti kybernetickému zločinuSpolečnost Cisco a IBM Security oznámily spojení sil v oblasti kybernetické bezpečnosti. Obě firmy budou více spolupracovat zejména na integraci svých bezpečnostních produktů, služeb a v oblasti threat intelligence. Novou spolupráci zahájí také výzkumné týmy Cisco Talos a IBM X-Force.

Kombinace bezpečnostních řešení společnosti Cisco s platformou Cognitive Security Operations má organizacím nabídnout efektivnější zabezpečení, a to od sítí přes koncové body až po cloud. V rámci spolupráce vyvíjí společnost Cisco také nové aplikace pro platformu IBM QRadar, která je zaměřena na bezpečnostní analýzu.

První dvě řešení budou navržena tak, aby pomohla bezpečnostním týmům analyzovat pokročilé hrozby a včas na ně reagovat. Nové aplikace budou dostupné v internetovém obchodě IBM Security App Exchange a mají zefektivnit detekci a reakci na incidenty.

Řešení Cisco Threat se dočká integrace s platformou IBM Resilient Incident Response Platform (IRP) a bezpečnostním týmům se díky tomu má dostat informací potřebných pro rychlejší reakci na incidenty. Analytici využívající IRP budou pomocí Cisco Threat Grid například moci zkoumat novou hrozbu, případně eliminovat podezřelý malware v sandboxu.

Tým IBM Managed Security Services bude nově spolupracovat se společností Cisco na poskytování nových služeb zaměřených na další snižování složitosti nabízených produktů a služeb. Jedna z prvních nabídek je určena pro stále rostoucí trh hybridních cloudů.

Výzkumné týmy Cisco Talos a IBM X-Force budou spolupracovat na bezpečnostním výzkumu zaměřeném na řešení nejsofistikovanějších problémů kybernetické bezpečnosti. Společným zákazníkům poskytne společnost IBM integraci mezi platformou X-Force Exchange a řešením Cisco Threat Grid.

Díky této integraci budou bezpečnostní analytici moci v reálném čase sdílet informace o hrozbách. Týmy koordinovaly svou reakci ji v případě nedávného útoku WannaCry a výzkumníci si vyměňovali informace o tom, jak se malware šíří. Obě firmy budou i nadále pracovat na tom, aby měli jejich společní zákazníci k dispozici ty nejdůležitější informace.

Zdroj: Cisco
Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře