Cisco a Google uzavřely partnerství, společně se vrhnou na hybridní cloud

Spolupráce obou významných hráčů má zákazníkům přinést hybridní řešení, které umožní vývojářům pracovat v cloudovém nebo on-premise prostředí při zachování oblíbených nástrojů a rozhraní. Kromě toho budou v rámci partnerství zpřístupněny nástroje pro vývoj v oblasti internetu věcí.

Cisco a Google uzavřely partnerství, společně se vrhnou na hybridní cloudSpolečnosti Cisco a Google oznámily uzavření partnerství v oblasti hybridního cloudu, v rámci něhož chtějí zákazníkům nabídnout unikátní otevřený hybridní cloud, který umožní provozovat aplikace a služby ve všech on-premise prostředích i skrze platformu Google Cloud.

Nový hybridní cloud má podnikům zajistit fungování, zabezpečení a monitoring pracovních zátěží, optimalizovat dosavadní investice a pomoci vyhnout se uzavřenému řešení jednoho dodavatele. Organizace budou moci podle libosti vyvíjet aplikace v cloudu či ve svém lokálním datovém centru.

Společné hybridní řešení společností Cisco a Google umožní vývojářům využívat funkce systémů a nástrojů Kubernetes, GCP Service Catalog, síťový a bezpečnostní software Cisco a autentizaci a monitoring sítí Istio.

Vývojáři podnikových aplikací mají díky novému řešení získat snadný přístup přes cloudové rozhraní API a vývojáři cloudových aplikací zase mohou využívat podnikové on-premise zdroje. V každém případě pak budou moci pracovat se svými oblíbenými nástroji bez ohledu na prostředí.

Vývojářská síť Cisco DevNet pak podpoří nové partnerství zpřístupněním nástrojů pro vývoj řešení pro internet věcí, umožní vývojářům používat technologie postavené na otevřeném softwaru, budovat hybridní řešení a rozvíjet příležitost v tomto slibném segmentu.

Nové řešení začne být omezeně dostupné v prvním pololetí roku 2018. Ve druhé polovině roku pak začne být dostupné všeobecně.

Zdroj: Cisco, IDG News Service
Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře