Cisco a Ericsson reagují na konsolidaci trhu, jsou strategickými partnery

Společnosti oznámily uzavření celosvětového obchodního a technologického partnerství, zatímco Nokia dokončuje fúzi s Alcatel-Lucent.

Cisco a Ericsson reagují na konsolidaci trhu, jsou strategickými partneryZatímco Nokia uzavírá akvizici firmy Alcatel-Lucent, Ericsson a Cisco oznámily těsné partnerství, kterým chtějí oslovovat podniky, poskytovatele služeb a využít příležitosti internetu věcí.

Společnosti představily rozsáhlé partnerství, které se připravovalo 13 měsíců. V rámci dohody spojí Cisco a Ericsson síly v oblasti routerů, podnikových sítí, bezdrávých sítí, datacenter, cloudu, správy a kontroly.

Propojí také své globální služby kvůli dodávce integrovaných systémů pro poskytovatele služeb, mobilní podniky a digitalizované země využívající sítě senzorů (internetu věcí).

Obě firmy začnou také pracovat na společné iniciativě zaměřené na SDN/NFV a správu sítí. Spolupráce by se měla týkat i vývoje integrovaných, multi-vendor systémů a funkcionalit virtuálních sítí.

Budoucí aktivity se zaměří na optimalizaci páteřních spojů, vnitřní/vnější přístup, integraci systémů, spravované služby a technickou podporu pro podniky.

Ericsson bude prodávat produkty Cisco a obě organizace si vzájemně licencují své patenty, kterých by mělo být dohromady kolem 56 000.

Společnosti od dohody očekávají, že jim do roku 2018 přinese miliardu dolarů v nových výnosech.

Jednodušší než fúze

Obě firmy uvedly, že uzavření dohody bylo rychlejší a jednodušší než rozsáhlá fúze.

Pro Ericsson to byla nejlepší volba, nejlepší způsob maximalizovat efektivitu,“ uvedl Hans Vestberg, prezident a CEO Ericssonu.

Umožňuje nám to se hned posunout, s řešeními okamžitě,“ dodal Chuck Robbins, CEO Cisco.

Nokia a Alcatel-Lucent by spojení neměly dokončit dříve než v první polovině příštího roku.

Z pohledu překryvu produktů v portfoliích Vestberg uvedl, že Ericsson bude nyní nadále nabízet svou řadu okrajových routerů SE pro aplikace RAN. Řadu SE Ericsson získal v roce 2006 akvizicí firmy Redback Networks.

Ericsson má také dlouhodobou dohodu o přeprodeji routerů s Juniperem. Vestberg uvedl, že důraz bude klást na přechod k Ciscu kvůli širšímu portfoliu. Zdůraznil však, že partnerství s Ciscem bude k ostatním komplementární a nemá je nahradit.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Cisco, Ericsson

Komentáře