Cígler Software a Vema se spojují do holdingu Solitea

Za spojením stojí synergický potenciál produktů, společná vize a cíl dosáhnout pozice českého lídra v ERP systémech.

Cígler Software a Vema se spojují do holdingu SoliteaSpolečnosti Cígler Software a Vema oznámily spojení svých akcionářských struktur do holdingu Solitea. Spojení výrobce účetních a ERP systémů a výrobce systémů pro řízení lidských zdrojů má za cíl nabízet kompletní portfolio produktů a služeb, využívat společných zdrojů pro další rozvoj a stát se českým lídrem v oblasti ERP.

Cíle našeho spojení s Vemou a ambice nového holdingu jsou jasné - konsolidace produktového portfolia a zákaznické sítě,“ uvedl ke spojení Martin Cígler, předseda představenstva Cígler Software.

Celá řada našich klientů se zajímá o sofistikovaná řešení pro zpracování mezd a řízení lidských zdrojů, protože ta patří mezi nejsložitější a nejvíce závislá na legislativě. A právě produkty a služby společnosti Vema považujeme v této oblasti za nejlepší na trhu,“ dodal.

Na dotaz ChannelWorldu, jak fúze ovlivní současné obchodní partnery, odpověděl Martin Cígler: „Aktuálně se spojení CSW s Vemou obchodních partnerů nijak nedotkne. V budoucnu lze očekávat jen pozitivní efekt v tom, že mohou využívat obě řešení, která budou spolupracovat, budou mít garanci v solidní společnosti a záruku, že nebude nějaký problém svalovat jedna na druhou.

Společnosti v tiskové zprávě poukazují na svou vzájemnou podobu. Obě firmy vznikly v roce 1990, v jejich vedeních managementu dodnes působí jejich zakladatelé, mají přibližně stejnou velikost a počty zaměstnanců, obě působí v Česku i na Slovensku. Obě firmy vidí silný synergický potenciál ve svých produktech a vzájemnou shodu ve svých vizích.

Konsolidované výnosy nového holdingu přesahují 330 milionů korun a zisk před zdaněním, úroky a odpisy přesahuje 70 milionů. Za holdingem stojí Martin Fedor, partner skupiny J&T, Martin Cígler, zakladatel Cígler Software, a Michal Máčel s Janem Tomíškem, původní akcionáři společnosti Vema.

Zdroj: Cígler Software, Vema, ChannelWorld
Úvodní foto: Cígler Software, Vema

Komentáře