Chystaný procesor od Intelu a AMD bude mít silná grafická jádra Radeon Vega

Indická pobočka Intelu ve svém katalogu možná omylem zveřejnila několik zajímavých detailů o chystaném procesoru Intel Core s grafikou AMD Radeon, který slibuje výrazné zeštíhlení herních notebooků.

Chystaný procesor od Intelu a AMD bude mít silná grafická jádra Radeon VegaIndická pobočka Intelu zveřejnila – možná nechtěně – detaily o chystaném procesoru Intel Core s grafickými jádry AMD Radeon, který se má objevit na trhu do konce současného kvartálu. Novinka by mohla přinést výrazné zeštíhlení herních notebooků.

Model s označením Intel Core i7-8809G bude využívat high-endové GPU Radeon Vega namísto méně výkonných Radeon Polaris, o kterých se často spekulovalo. To znamená výrazně vyšší výkon, než jaký nabízí integrovaná grafická jádra od Intelu.

Intel odmítl specifikovat architekturu, na které je nový model postaven, ale jeho název napovídá, že je součástí 8. generace řady Intel Core a jeho specifikace zase naznačují, že se jedná o 14nm architekturu Kaby Lake G, ne o novější variantu.

Přetaktovaný notebook?

Podle detailů v katalogu indického Intelu se totiž jedná o čtyřjádrový procesor s hyperthreadingem a integrovanou grafikou HD Graphics 630. Pozdější varianty 8. generace jsou přitom šestijádrové a používají název UHD Graphics.

Zajímavé je také to, že Intel India zařadil procesor do katalogu mezi přetaktovatelné procesory. Možná, že šlo pouze o omyl, ale možná to také znamená, že přetaktování procesorů, takto známé u stolních sestav, bude možné i u velmi tenkých notebooků.

Na závěr podotýkáme, že se stále jedná pouze o kusé informace, a že nikdo nebude mít jasno, dokud Intel neučiní oficiální oznámení. K tomu by mohlo dojít již velmi brzy během veletrhu CES.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře