Chyba ve firmwaru Intelu ohrožuje podnikové procesory Intel Core od první generace

Mezera v zabezpečení teoreticky umožňovala hackerům převzít kontrolu nad vzdálenou správou podnikových zařízení, spotřebitelských počítačů nebo serverů se hrozba netýká. Intel momentálně pracuje na nápravě.

Chyba ve firmwaru Intelu ohrožuje podnikové procesory Intel Core od první generaceSpolečnost Intel zveřejnila zprávu o slabině ve firmwaru procesorů Intel Core, jež potenciálně ohrožuje podnikové zákazníky, kteří využívají služby Intel Active Management Technology, Intel Small Business Technology nebo Intel Standard Manageability.

Chyba teoreticky umožňuje hackerům převzít kontrolu nad systémy vzdálené správy podnikových počítačů, Intel však uvádí, že neví o jediném případu, kdy by tomu skutečně došlo. Společnost na chybu upozornili nezávislí výzkumníci v březnu letošního roku.

Problém se týká všech řad procesorů Intel Core včetně úplně první generace uvedené v roce 2008. Zasaženy však mohou být pouze osobní počítače s podnikovými technologiemi, nikoliv spotřebitelská zařízení nebo servery.

Intel uvedl, že připravuje záplatu a spolupracuje s výrobci PC, aby byla chyba co nejrychleji opravena. Uživatelé mohou mezitím zabránit zneužití chyby tím, že dočasně pozastaví službu Local Manageability Service v rámci Windows.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře