Christian Klein se kvůli globální situaci stává jediným CEO společnosti SAP

SAP musel předčasně opustit dosavadní model dvou CEO a jmenoval Christiana Kleina jediným výkonným ředitelem. Jennifer Morganová, jež se s ním o tuto funkci dosud dělila, odchází.

Christian Klein se kvůli globální situaci stává jediným CEO společnosti SAPSpolečnost SAP oznámila, že se Christian Klein ujal role výkonného ředitele. Klein vede firmu již od října 2019, o funkci CEO se však dosud dělil s Jennifer Morganovou. Ta po dohodě s dozorčí radou odejde ke konci dubna.

SAP uvádí, že současná situace vyžaduje podnikat rychlé a rozhodné kroky. Společnost se proto rozhodla přejít na model jediného CEO dříve, než bylo původně plánováno, a to s cílem zajistit silné a jednoznačné řízení.

Tato změna přichází v době, kdy na celém světě panuje velká nejistota, plně však věřím Christianově vizi a jeho schopnostem vést SAP směrem k dalšímu růstu, inovacím a zákaznickým úspěchům,“ uvedl Hasso Plattner, předseda dozorčí rady SAP.

Christian Klein za celou svou kariéru nepoznal jiného zaměstnavatele než SAP. Před dvěma desítkami let zde začínal jako student, před říjnem 2019 působil jako provozní ředitel a měl na starost vývoj produktů pro vlajkové ERP řešení S/4HANA.

Zdroj: SAP

Úvodní foto: SAP

Komentáře