Check Point: Počet ransomwarových útoků v ČR vyskočil o 69 %

Třetí pololetí přineslo masivní nárůst výskytu ransomwarových útoků nejen v České republice i na celém světě. Podle Check Pointu hraje útočníkům do karet rychlý přechod na home office a související slabiny.

Check Point: Počet ransomwarových útoků v ČR vyskočil o 69 %Společnost Check Point varuje před nárůstem ransomwarových útoků. Podle nejnovější analýzy došlo v uplynulých třech měsících k nárůstu počtu ransomwarových útoků oproti prvnímu pololetí v průměru o 50 %.

V ČR pak došlo ve třetím čtvrtletí k nárůstu počtu ransomwarových útoků o 69 % oproti druhému kvartálu. Podobně je na tom například i Švýcarsko s růstem ransomwarových útoků o 71 %. V Německu, Španělsku a Švédsku jsou nárůsty dokonce trojciferné.

Pandemie přeje útočníkům

Check Point dodává, že vzhledem ke koronavirové pandemii je každý útok kritický a například v USA je oblast zdravotnictví nejvíce zasaženým sektorem. Globální podíl zasažených zdravotnických organizací se oproti prvnímu pololetí zdvojnásobil.

Ransomware letos bohužel trhá rekordy, což souvisí i s pandemií. Organizace musely rychle zareagovat a umožnit zaměstnancům pracovat z domova, ale v IT systémech to vytvořilo řadu hluchých míst,“ dodává security engineer Pavel Krejčí.

Zdroj: Check Point

Úvodní foto: (c) Gorodenkoff - Fotolia.com

Komentáře