Check Point kupuje Lacoon a jeho bezpečnostní řešení pro mobilní zařízení

Díky akvizici se má Check Point stát firmou s nejširším portfoliem řešení pro zabezpečení podnikových mobilních zařízení. Hodnota akvizice je v řádu desítek milionů dolarů.

Check Point kupuje Lacoon a jeho bezpečnostní řešení pro mobilní zařízeníVýrobce bezpečnostního softwaru Check Point posílí své portfolio řešení pro zabezpečení mobilních zařízení akvizicí společnosti Lacoon Mobile Security.

Její řešení pro operační systémy iOS a Android podle Check Pointu dosahují nejlepších výsledků v boji s pokročilými hrozbami ze všech podnikových platforem.

CEO Check Pointu Gil Shwed uvedl, že mobilita se v podnicích stala standardem, ale řada společností přesto odpovídajícím způsobem nechrání data v mobilních zařízeních. Akvizice Lacoonu podle Schweda umožní Check Pointu sestavit nejkomplexnější řešení pro mobilní bezpečnost na trhu.

Společnost Lacoon byla založena v roce 2011 a v současnosti má 40 zaměstnanců. Konkrétní částku, kterou za ni zaplatí, Check Point neuvedl, ale podle Gila Shweda jde o „desítky milionů dolarů“.

Pro Check Point jde v nedávné době již o druhou akvizici. V únoru letošního roku koupil startup Hyperwise zabývající se ochranu a prevenci hrozeb na úrovni procesoru.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Check Point, Lacoon

Komentáře