ChannelWorld Awards 2018 znají své vítěze

Více než 550 partnerů udělilo vysvědčení svým výrobcům a distributorům. Letošní ročník ankety mimo jiného přinesl historicky první vítězství SWS v kategorii broadline distributorů nebo dvojitý úspěch HP.

ChannelWorld Awards 2018 znají své vítězeVydavatelství IDG a redakce ChannelWorldu udělily výroční ceny ChannelWorld Awards za rok 2018. Čtenáři ChannelWorldu vybrali nejlepší výrobce a distributory na našich trzích v celkem třinácti kategoriích.

Dvanáctého ročníku ankety se zúčastnilo 553 zástupců českých a slovenských partnerů a o vítězích opět rozhodlo kvalitativní hodnocení na základě bodů udělených za přístup vendorů a distributorů v konkrétních oblastech spolupráce.

Nejlepší distributoři roku 2018

Kategorie Broadline distributor roku dosud poznala jen dva vítěze: AT Computers a eD system. Letos se však tito hráči museli spokojit s druhým, resp. třetím místem, neboť nejlepším broadlinerem se poprvé v historii ChannelWorld Awards stala společnost SWS.

V kategorii Distributor s přidanou hodnotou roku 2018 obhájila své loňské vítězství společnost Alternetivo následovaná DNS na stříbrné a Arrow na bronzové příčce. Titul Specializovaný distributor roku 2018 získala společnost Kobe, která zvítězila před druhým i4wifi a třetí společností KRUP

Ocenění Broadline distribútor roka 2018 získal od slovenských resellerů eD system a stanul tak na pomyslném pódiu společně se stříbrným AT Computers a bronzovým Asbis SK, jenž si zároveň odnesl cenu Distribútor s pridanou hodnotou roka 2018.

Nejlepší výrobci roku 2018

Kromě pěti distributorských kategoriích partneři vybírali také vítěze v osmi kategoriích vendorů. I zde rozhodovalo bodové hodnocení, v tomto případě celkové obchodní spolupráce a nastavení partnerské podpory. Hlasování dopadlo takto:

  • Výrobce bezpečnostních řešení roku 2018: ESET
  • Výrobce počítačů roku 2018: HP
  • Výrobce mobilních zařízení roku 2018: Samsung
  • Výrobce síťových prvků roku 2018: TP-Link
  • Výrobce tiskáren roku 2018: HP
  • Výrobce serverů roku 2018: Dell
  • Výrobce storage roku 2018: Synology
  • Výrobce podnikového softwaru roku 2018: Microsoft

V prvé řadě bych rád poděkoval více než pěti stům partnerů za jejich účast v anketě a samozřejmě bych chtěl ještě jednou srdečně poblahopřát všem vítězům,“ uvedl k oceněním šéfredaktor ChannelWorldu Matěj Čuchna.

Není velkých a malých vítězů, ale vzhledem k tvrdé konkurenci na trhu mi přesto dovolte vyzdvihnout historicky první zlato pro SWS, obhajobu Alternetiva a také skvělý double v podání HP. Všem oceněným přeji mnoho štěstí v příštím ročníku.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře