Cetin investuje do vysokorychlostního internetu, chce FTTH do domácností

Cetin v letošním roce spustil investiční program, v rámci kterého plánuje v následujících sedmi letech připojit milion domácností optickou přípojkou FTTH. Zároveň uvedl, že v letošním roce zvýšil průměrnou rychlost připojení ve své pevné síti na 80 Mb/s.

Cetin investuje do vysokorychlostního internetu, chce FTTH do domácnostíSpolečnost Cetin v letošním roce zahájila výstavbu a modernizaci optických sítí FTTH (Fiber to the Home) a FTTB (Fiber to the Building). Firma dále pokračuje ve výstavbě uličních rozvaděčů DSLAM, které připojují obce nebo části měst k infrastruktuře Cetinu.

Zástupci společnosti uvádí, že díky tomu došlo v loňském roce ke zvýšení průměrné dostupné rychlosti připojení v pevné síti Cetin z 52 Mb/s na 67 Mb/s. V letošním roce (v období od ledna do srpna) se průměr zvedl na aktuální průměrnou rychlost připojení 80 Mb/s.

Firma navíc spustila investiční program, v rámci něhož chce v následujících sedmi letech připojit milion domácností optickou přípojkou FTTH. „Připojení domácností optickou přípojkou zatím není běžné, ale jde o trend, který je nezvratný,“ řekl ředitel Cetinu Juraj Šedivý.

Zdroj: Cetin

Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře