Český T-Mobile bude podporovat vestavěné eSIM karty (nejen) u nových iPhonů

T-Mobile je prvním operátorem v ČR, který bude podporovat technologii eSIM. Oznámení přišlo v souvislosti s novými modely iPhone od Applu, T-Mobile je však připravený v budoucnu podporovat i zařízení od dalších výrobců včetně IoT.

Český T-Mobile bude podporovat vestavěné eSIM karty (nejen) u nových iPhonůSpolečnost T-Mobile oznámila, že bude svým zákazníkům nabízet nové modely Apple iPhone XS, XS Max a XR včetně podpory integrované eSIM „karty“. Uvozovky jsou namístě, neboť se nejedná o fyzickou kartu, nýbrž datový profil nahraný do zařízení.

Nové modely telefonů iPhone budou nejdříve podporovat pouze klasické SIM karty. Jakmile ale Apple provede ohlášenou aktualizaci softwaru, budou moci naši zákazníci iPhony využívat se vším všudy,“ uvedl Jan Fišer, manažer inovací české pobočky operátora.

Nové iPhony začnou podporovat eSIM po aktualizaci operačního systému iOS 12, která by měla být uvolněna ještě během letošního roku. Oznámení T-Mobilu však může mít podstatně širší dopad než je podpora jedné funkce u tří telefonů.

Předpokládáme, že se [i další] výrobci začnou postupně od plastových SIM karet odklánět a do svých telefonů a dalších zařízení budou eSIM integrovat,“ uvedl Juraj Bóna, ředitel B2C marketingu a řízení produktů společnosti T-Mobile.

Nové modely Apple iPhone jsou tak sice první zařízení s plánovanou podporou eSIM v nabídce společnosti T-Mobile, operátor je však podle svého vyjádření připraven svou nabídku v budoucnu rozšířit i o další zařízení od dalších výrobců.

Možnosti konceptu eSIM se navíc nepojí jen s mobilními zařízeními. Své uplatnění má podle operátora najít také v oblasti internetu internetu věcí, neboť nabízí snadnou aktivaci, správu a hromadné ovládání těchto zařízení.

Zdroj: T-Mobile
Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře