Český Eset má za sebou úspěšný rok, obrat znovu překonal 350 milionů

Tuzemská pobočka společnosti Eset zveřejnila výsledek svého hospodaření za rok 2017, kdy dosáhla obratu ve výši 354 milionů korun. Na letošek plánuje uvést zcela nové produkty včetně cloudových řešení.

Český Eset má za sebou úspěšný rok, obrat znovu překonal 350 milionůČeská pobočka společnosti Eset má za sebou další úspěšný rok. Podle předběžných výsledků překonala své finanční cíle pro rok 2017 o 9 % a dosáhla celkového obratu ve výši 354 milionů korun. Druhý rok po sobě tak obrat přesáhl hranici 350 milionů korun.

V loňském roce byly výsledky ještě lepší, ale Eset to podle ředitele české pobočky Juraje Ference příliš netrápí. „Mírný pokles oproti předchozímu roku nás nezneklidňuje. Výsledek společnosti pouze zkresluje historicky nejúspěšnější rok 2016,“ uvedl.

Eset uvádí, že oproti roku 2016 posílil oddělení zákaznické a technické podpory. Český trh je podle Juraje Ference mimořádně saturovaný a podpora uživatelů v českém jazyce je podle něj jedním z klíčových faktorů pro udržení vysoké věrnosti uživatelů.

V letošním roce má pak Eset ambici dále růst, přičemž si stanovil vyšší cíle především v prodejích nových licencí. Tuto oblast chce výrobce podpořit představením nových verzí existujících i zcela nových produktů, například řešení pro cloud.

Zdroj: Eset

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře