České telekomunikační firmy se spojily do projektu Bezpečná VLAN

Cílem projektu je boj s hackery, zejména omezení následků DoS útoků.

České telekomunikační firmy se spojily do projektu Bezpečná VLANV České republice vznikl pod záštitou sdružení Nix.cz projekt Bezpečná VLAN, jehož účastníky jsou Dial Telecom, Seznam.cz, Telefónica CR, Active 24, CesnetCZ.NIC.

Cílem spolupráce je omezení následků DoS útoků, a to tím způsobem, že napadený účastník si udrží dostupnost svých služeb využitím kapacity ostatních subjektů.

Pevně věřím, že členství v tomto projektu bude důležité pro společnosti, které poskytují připojení významným službám a potřebují zabezpečit jejich provoz i v těch nejkritičtějších situacích. Pro řadu z nich bude tento krok znamenat finanční investice, které by se jim ale měly vrátit například v podobě marketingového potenciálu, jenž toto členství představuje,“ uvedl k projektu Martin Semrád, ředitel sdružení Nix.cz.

Účastníky projektu se mohou stát pouze společnosti na vysoké technické úrovni, splňující řadu bezpečnostních podmínek a mající nadstandardně zabezpečené sítě, například proti IP spoofingu, tedy metodě, která internetovým útočníkům umožňuje skrývat svou identitu, uvádí Dial Telecom.

Účastník musí být rovněž určitou dobu připojený do uzlu Nix.cz, být dostatečně důvěryhodný nebo se aktivně účastnit pracovních skupin.

Zdroj: Dial Telecom
Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře