České Radiokomunikace přichází se službou privátního cloudu v lokalitě zákazníka

Služba CRA Business Cloud InHouse je umístěna v libovolné lokalitě a postavena na míru potřebám zákazníka. Dle společnosti se jedná o vhodné řešení například pro designérská studia či peněžní ústavy.

České Radiokomunikace přichází se službou privátního cloudu v lokalitě zákazníkaSpolečnost České Radiokomunikace (CRA) nabízí zákazníkům novou službu CRA Business Cloud InHouse, která představuje privátní cloudové prostředí umístěné přímo v lokalitě zákazníka.

Služba podle společnosti přenáší vlastnosti standardní služby CRA Business Cloud Private, jako je vysoký výkon, zabezpečení a dostupnost, z lokality CRA do lokality určené zákazníkem a je postavena na míru jeho potřebám.

Infrastrukturní cloudové prostředí služby CRA Business Cloud InHouse je podle CRA vhodné zejména pro firmy s mimořádnými požadavky na bezpečnost, speciální technologie nebo je pro ně důležité lokální uložení dat.

Hybridní spolupráce cloudových služeb

Služba CRA Business Cloud InHouse je umístěná v libovolné lokalitě se základním technologickým vybavením a současně je přímo propojená s prostředím CRA Business Cloud a využívá hybridní spolupráce cloudových služeb.

Firma uvádí, že dostupnost služby se odvíjí od požadavku zákazníka a na základě požadovaného nastavení může být SLA až 99,99 %. Při požadavku na nejvyšší úroveň dostupnosti jsou součástí řešení i prvky UPS či fyzického zabezpečení racků.

Prostředí v rámci nové služby je podle CRA vhodné především k nahrazení systému interního IT, kritické IT infrastruktury, lokálně provozovaných clusterů či microcloudů. Službu ocení zákazníci, pro které je běžné využití cloudu ve vzdálené lokalitě složité.

Produkt je také vhodný pro společnosti, kterým interní pravidla nedovolují data ukládat a nakládat s nimi jinde, než v jimi definovaných lokalitách, případně mají specifické nároky na bezpečnost a hloubku možnosti provádění auditu.

Podle CRA je nové řešení vhodné například pro průmyslové společnosti, firmy zabývající se zpracováním náročných grafických operací, jako jsou designérská studia, tvůrci animací či editoři videí, nebo i pro peněžní ústavy.

Zdroj: České Radiokomunikace
Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře