České Radiokomunikace pokrývají Prahu IoT sítí deep indoor, umožňují i geolokaci

Pokrytí deep indoor znamená dosah signálu až několik metrů pod povrchem (šachty, kanály, sklepy apod.) nebo uvnitř budov. Nově také LoRaWAN síť Českých Radiokomunikací nabízí možnosti geolokace.

České Radiokomunikace pokrývají Prahu IoT sítí deep indoor, umožňují i geolokaciSpolečnost České Radiokomunikace (ČRa) oznámila, že v rámci pokrývání České republiky IoT sítí nově vybudovala LoRaWAN síť v Praze. Ta aktuálně čítá více než 110 vysílacích bodů na území hlavního města.

ČRa dodávají, že to umožní využití tzv. deep indoor pokrytí a také přesnější lokalizaci zařízení. Deep door pokrytí je využitelné zejména v oblasti utilit a energetiky při měření spotřeby energií a vody, pro měření hladiny vody v kanalizacích apod.

V LoRaWAN síti je dle ČRa zapojeno 18 000 aktivních zařízení, která průběžně odesílají data. IoT čidla pak využívá Innogy Energo pro přenos vyrobené tepelné a elektrické energie i pro přenos dodané elektrické energie v segmentu maloodběratelů.

Společnost dodává, že díky zahuštění IoT sítě v Praze je možné geolokalizovat jakékoliv LoRaWAN zařízení na základě jeho vysílání, a to s přesností na nižší desítky metrů.

IoT síť zachytí zprávu ze zařízení na více bodech současně a vypočítá jeho polohu pomocí přesné metody zpoždění signálu. LoRaWAN dle ČRa síť nabízí obousměrný provoz a možnost odeslání až 1 000 zpráv denně z každého zařízení.

Zdroj: České Radiokomunikace

Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře