České Radiokomunikace otevírají datové centrum na pražském Strahově

Nové datové centrum bude sloužit jako geograficky blízká záložní lokalita datového centra CRA DC Tower. DC Strahov bude k dispozici od února.

České Radiokomunikace otevírají datové centrum na pražském StrahověČeské Radiokomunikace (CRA) posilují svou pozici v oblasti datových center. Nově otevírají Datové centrum Strahov, které bude sloužit primárně zákazníkům datového centra CRA DC Tower jako geografický blízká záložní lokalita.

Pro vybudování nového datového centra využily CRA své vlastní prostory. DC Strahov bude k dispozici od února letošního roku, investice dle společnosti dosáhly nižších desítek milionů korun.

Bezpečnost je klíčovým faktorem v provozu datových center. Našim zákazníkům chceme nabídnout možnost blízké záložní lokality, tak, aby jejich technologie a systémy byly zajištěné a vše měli přitom nadosah,“ říká obchodní ředitel CRA Miloš Mastník.

Z průzkumů víme, že ačkoliv se může zdát, že regionální vymezení nejsou v době nadnárodních poskytovatelů ICT služeb důležitá, většina zákazníků upřednostňuje lokality v dosažitelné vzdálenosti,“ dodává.

CRA upřesňují, že elektrická energie je do datového centra přiváděna dvěma nezávislými trasami a záložní napájení obstarává dieselagregát se startem do 30 sekund, který je pod plnou zátěží testován každý měsíc.

Zdroj: České Radiokomunikace

Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com

Komentáře