České Radiokomunikace investují do posílení výkonu svých cloudových úložišť

Datacentra Českých Radiokomunikací se dočkají upgradu části stávajících úložišť na flashová pole. Výsledkem má být mnohonásobné zvýšení výkonu, úspora energie i nárůst celkové úložné kapacity CRA Business Cloud.

České Radiokomunikace investují do posílení výkonu svých cloudových úložišťSpolečnost České Radiokomunikace (CRA) vylepšuje svou službu CRA Business Cloud. Díky přechodu části úložišť na celoflashová pole (AFA) dojde k až 50násobnému zvýšení jejich výkonu a současně se zvýší kapacita ze současných 2500 TB na 3000 TB.

Investice ve výši 15 milionů korun přinese kromě jiného i úspory energie a prostoru. CRA chce flashová pole vyhradit pro kritické systémy, již které vyžadují neustálou dostupnost a rychlou odezvu. Data budou podle typu rozdělena do úložišť SSD a SAS.

Předmětem vylepšení se stávají současné diskové systémy EMC VNX, které jsou nahrazovány technologií EMC Unity. CRA nasadí tyto systémy v obou svých cloudových datacentrech, což zajistí kontinuitu synchronizačních služeb.

CRA se dále pochlubily získáním certifikace TIA 942, kterou momentálně drží jako jediný provozovatel datacenter v České republice. Tato certifikace je základem pro připravovanou evropskou normu pro datová centra.

Zdroj: České Radiokomunikace

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře