České Radiokomunikace budují další datacentra a spouštějí nové služby

Společnost se chystá výrazně rozšířit svou síť regionálních datacenter a časem provozovat lokalitu v každém krajském městě. Zákazníci mohou nově využít služby soukromého cloudu s průběžným placením nebo propojit svou vlastní infrastrukturu s prostředím CRA v rámci jednotného hybridního řešení.

České Radiokomunikace budují další datacentra a spouštějí nové službySpolečnost České Radiokomunikace (CRA) na setkání v Praze prezentovala novinky ve svém portfoliu a plány na rozšiřování své sítě datacenter s cílem dosáhnout situace, kdy bude disponovat datovým centrem v každém krajském městě. Pochlubila se také novými zákazníky.

V současnosti CRA provozují regionální datová centra v Brně a ve Zlíně, která doplňují hlavní lokalitu DC Tower na pražském Žižkově. V lednu 2018 bude spuštěn komerční provoz regionálního datacentra v Pardubicích, kde se bude nacházet privátní sál pro Pojišťovnu České spořitelny.

Hlavním účelem těchto datových center je poskytnout zákazníkům záložní lokalitu pro jejich vlastní serverovny, současně je však mohou využít jako primární lokality. CRA zároveň zdůrazňují plán kontinuálních investic do inovací a zabezpečení svých datových center v řádu desítek milionů.

V oblasti cloudu CRA nově nabízejí službu CRA Business Cloud Private, která spojuje výhody virtuálního prostředí na principu průběžného placení a soukromého, dedikovaného cloudu. Zákazník platí podle reálného využití služeb a současně disponuje oddělenou infrastrukturou.

Cloudové služby CRA směřují také k modelu hybridního cloudu, který má nabídnout efektivní propojení infrastruktury zákazníka se službami CRA Business Cloud. Zákazník si tím ochrání investici do vlastní infrastruktury a zároveň může využívat cloud od CRA jako službu podle svých aktuálních potřeb v rámci jednotného, plně integrovaného prostředí.

V uplynulých měsících získaly CRA také řadu nových klientů. Mezi zákazníky datového centra se nyní řadí například velké e-shopy Alza nebo Datart. Dalším významným klientem je pak společnost Web4U, která na infrastruktuře CRA nově provozuje své hostingové služby.

Zdroj: České Radiokomunikace
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře