České podniky se nejvíce obávají ransomwaru a internetu věcí, ukázala Acronis Roadshow

Tradiční série konferencí společnosti Acronis představila partnerům a zákazníkům novinky v portfoliu řešení toho výrobce. Současně došlo na průzkum mezi účastníky, který zjišťoval jejich pohled na současnou situaci v oblasti bezpečnostních hrozeb a nástrojů pro jejich eliminaci.

České podniky se nejvíce obávají ransomwaru a internetu věcí, ukázala Acronis RoadshowSpolečnost Acronis opět využila své série konferencí Acronis Roadshow k provedení průzkumu mezi poskytovateli a uživateli svých řešení. Z výsledků vyplývá, že české podniky vidí největší nebezpečí pro podniková data v ransomwaru (64 %), trendu internetu věcí (47 %) a sociálních sítích (39 %).

Průzkum dále ukázal, že 45 % českých podniků plánuje během příštích 12 měsíců nasadit řešení pro zálohování dat, dále 17 % pro sdílení a synchronizaci dat a 15 % řešení pro obnovu dat po havárii.

Většina tuzemských podniků (59 %) podle respondentů preferuje zálohování podnikových dat do lokálního úložiště, 8 % do cloudu a zbylých 33 % hybridně. Pokud jde o doplňkové funkce, uživatelé by nejvíce ocenili ochranu proti ransomwaru (60 %) a možnost archivace dat (28 %).

Setkání Acronis Roadshow seznámila účastníky s nejnovějšími verzemi řešení Acronis, včetně letos ohlášených řešení Acronis Backup 12.5, platformy Acronis Data Cloud a řešení pro sdílení dat Acronis Access Advanced 8.0.

Letošní konference Acronis Roadshow ukázaly, že stále více českých podniků bere ochranu dat vážně. Zájem je tradičně nejen o zálohování a obnovu dat, ale registrujeme také zvýšenou poptávku po řešeních pro bezpečné sdílení a synchronizaci podnikových da,“ uvedl ředitel lokálního zastoupení Acronisu Zdeněk Bínek.

Zdroj: Acronis

Úvodní foto: Acronis

Komentáře