České firmy excelovaly v SAP CEE Quality Awards 2015

Čeští zástupci si si v konkurenci firem z celého regionu střední a východní Evropy odnesli dvě ze tří hlavních cen a dosáhli řady umístění na nižších příčkách.

České firmy excelovaly v SAP CEE Quality Awards 2015Finále ocenění SAP Quality Awards 2015 pro oblast střední a východní Evropy ovládli Češi. Společnost SAP letos rozdávala ceny ve třech kategoriích a hned dvakrát si pro první místo došel český zástupce. Podle SAP to jasně dokazuje, že v České republice neustále probíhají zajímavé projekty a implementace a patří tak na špičku celého regionu.

Letošní úspěšné projekty podle SAP podtrhují změnu, kterou celý svět informačních technologií prochází. Firmy se zaměřují především na využívání nových kanálů k získání zákazníka, rychlou implementaci a analýzy v reálném čase, které monitorují návratnost jejich investic.

Vítězné projekty vybrala porota složená z odborníků společnosti SAP a dalších expertů. Porota hodnotila kandidáty podle daných kritérií, která, mimo jiné, zahrnovala čas a náklady na hodnocení a obchodní výhody spojené s projektem jako takovým.

Zlaté ocenění obdržely:

  • Kategorie Fast Delivery: SABMiller Europe, mezinárodní výrobce piva, za projekt unifikované platformy pro kalkulaci cen produktů, která byla postavena na SAP Business Planning and Consolidation. Za tímto úspěchem stojí český tým.
  • Kategorie Business Tranformation: NISZ, maďarský poskytovatel IT a telekomunikačních služeb pro vládní sektor, za projekt transformace obchodních procesů se SAP ERP.
  • Kategorie Innovation: RWE, český distributor elektřiny a plynu, za projekt mobilního řízení pro 850 terénních pracovníků a 40 dispečerů.

Vítězové jednotlivých kategorií byli vyhlášeni na ceremonii SAP CEE Quality Awards 2015, která se konala v Bělehradě. Firmy, které obdržely zlaté ocenění, se automaticky kvalifikovaly na finále SAP Quality Awards EMEA/MEE, kde se budou ucházet o cenu pro absolutního vítěze mezi 250 nominovanými z Evropy, Blízkého východu a Afriky.

Seznam oceněných

 Ocenění

Zákazník

Stát

Uživatelé

Řešení

Kategorie Fast Delivery

Zlaté ocenění

SABMiller

ČR

20

BPC rollout

Stříbrné ocenění

PKO PB

Polsko

150

ERP

Bronzové ocenění

EMS

Srbsko

24

BI & BPC

Užší výběr

Heineken

ČR

95

ERP

Užší výběr

Petr Hobza

ČR

5

Business One

Užší výběr

DHL

ČR

53

ERP

Business Transformation

Zlaté ocenění

NISZ

Maďarsko

220

ERP

Stříbrné ocenění

EPRS

Bosna a Hercegovina

600

ERP

Bronzové ocenění

MoI SB

Srbsko

60

Public Procurement

Užší výběr

NIS

Srbsko

390

MDM

Kategorie Innovation

Zlaté ocenění

RWE

ČR

850

mobile PM

Stříbrné ocenění

Technopolis

Bulharsko

22

hybris

Bronzové ocenění

SIKO

ČR

40

Cloud for Sales

Užší výběr

Mitas

ČR

150

hybris

Zdroj: SAP

Úvodní foto: © eAlisa - Fotolia.com

Komentáře