Česká Konica Minolta hlásí silný růst v oblasti softwaru a služeb, zakládá nová oddělení

Transformace společnosti v poskytovatele softwarových řešení a IT služeb zdárně pokračuje. Příjmy z této oblasti v roce 2017 vyrostly o 27 % a tvoří již zhruba šestinu celkového obratu. Firma zároveň oznámila založení trojice nových oddělení specializovaných na konkrétní růstové oblasti.

Česká Konica Minolta hlásí silný růst v oblasti softwaru a služeb, zakládá nová odděleníČeská pobočka společnosti Konica Minolta vykázala v roce 2017 silný růst tržeb v oblasti IT služeb a softwarových řešení. Příjmy se zvýšily meziročně o 27 % na 252 milionů korun a společnost na to reaguje změnou své organizační struktury.

Software a služby již tvoří šestinu obratu 

V rámci úpravy struktury vznikla tři nová oddělení zaměřená na podporu IT služeb a obchodu s inovativními produkty. Služby a softwarová řešení v současnosti tvoří 15 % obratu společnosti a Konica Minolta očekává se, že jejich podíl nadále poroste.

Největší příležitosti k dalšímu růstu firma vidí ve službách spojených s digitalizací dokumentů a řízením firemních procesů, s tzv. bezpapírovou kanceláří, správou IT zařízení u zákazníka nebo v moderních sledovacích systémech.

Kromě samostatných IT služeb se Konica Minolta soustředí také na rozvoj nových produktů, které v rámci komplexních řešení zahrnují i softwarové nástroje. Nová struktura společnosti počítá s nabídkou těchto produktů především malým a středním podnikům.

Tři nová oddělení pro podporu růstového byznysu

Doba, kdy k zajištění fungování společnosti stačil správce IT na poloviční úvazek, definitivně skončila. Přizpůsobujeme se aktuálnímu růstu poptávky po našich IT službách a specializujeme prodej jak z pohledu oborů, tak i produktů,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Pavel Štěpán.

Jednou z nejvýraznějších změn je podle Štěpána vznik nového oddělení IT sales. To bude mít na starosti přímý prodej softwarových služeb na míru, podnikových systémů a řešení pro správu a řízení podnikových procesů.

Nově vzniklo také Inovační oddělení zaměřené na rozvoj interních a externích inovací ve spolupráci se třetími stranami a dále IP oddělení pro průmyslový tisk. To spadá pod segment produkčního tisku a jeho cílem je podpora prodeje speciálních tiskových hlav.

Zdroj: Konica Minolta
Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com

Komentáře