Česká Konica Minolta expanduje do oblasti kamerových systémů

Výrobce vstupuje do oblasti kamerových systémů s portfoliem německého výrobce Mobotix doplněným o vlastní technologii 3D LiDAR. Kromě samotných kamer Konica Minolta nabídne softwarová řešení pro vytěžení poznatků z pořízených záznamů, například v maloobchodu nebo logistice.

Česká Konica Minolta expanduje do oblasti kamerových systémůSpolečnost Konica Minolta oznámila kromě svých hospodářských výsledků a plánů na letošní rok ještě jednu důležitou novinku – vstup na trh zabezpečovacích kamerových systémů. Výrobce do tého oblasti expanduje díky akvizici německé společnosti Mobotix, k níž došlo v roce 2016.

Nabídka kamerových systémů je dalším novým směrem, na který se chceme zaměřit v rámci rozvoje inovačních technologií a služeb. Zákazníkům nyní umožníme sledovat a efektivně vyhodnocovat situace před kamerou,“ uvedl generální ředitel české pobočky Pavel Čurda

Nové řešení nabízí konkrétně funkci sledování pohybu a počtu lidí v daném místě. Například velká obchodní centra nebo maloobchodní firmy tak mohou vyhodnocovat chování zákazníků před jednotlivými vystavenými produkty a upravit podle toho svůj marketingový přístup,“ dodal.

3D LiDAR a žádné pohyblivé součástky

Kamerová zařízení německého výrobce doplnila Konica Minolta o vlastní technologii takzvaného 3D LiDARu, která pomáhá s efektivnější analýzou snímaného okolí. Nové řešení je vhodné pro aplikace v obchodních prostorech, logistických centrech nebo výrobních podnicích.

Zabezpečovací kamerové systémy Konica Minolta nabízejí tzv. hemisférické technologie, které dokáží sledovat okolí až ve 180° rozsahu, detektory pohybu a zvuku nebo funkci tzv. tepelných map, která odhaluje nejčastější výskyt osob v konkrétních místech sledovaného okolí.

Všechny kamery jsou rovněž vybaveny reproduktorem i mikrofonem pro obousměrný přenos zvuku a umožňují ukládání záznamu na SD karty nebo NAS bez nutnosti připojení k počítači. Díky absenci jakýchkoliv pohyblivých částí mají nabídnout spolehlivost a dlouhou životnost. Samozřejmostí je možnost integrace dalších systémů.

Zdroj: Konica Minolta
Úvodní foto: Konica Minolta

Komentáře