Češi mají zájem o nové typy platebních služeb, mobilem zaplatili i za auto

Klienti Moneta Money Bank za první tři měsíce od spuštění Apple Pay provedli přes tuto službu více než 840 000 plateb v celkové hodnotě přesahující 363 milionů Kč. Nejvyšší jednorázová platba činila 147 tisíc.

Češi mají zájem o nové typy platebních služeb, mobilem zaplatili i za autoBanka Moneta Money Bank uvedla, že její klienti za první tři měsíce od spuštění služby Apple Pay zaplatili svými chytrými telefony nebo hodinkami Apple v kamenných a internetových obchodech už více než 840 000krát.

První měsíc od spuštění služby přitom uskutečnili 180 000 transakcí. Klienti Monety tímto způsobem zatím utratili přes 363 milionů Kč. Nejčastěji takto platili v obchodech s potravinami, v restauracích a na čerpacích stanicích.

Obrovský nárůst počtu transakcí potvrzuje, že placení mobilem či hodinkami je u klientů velmi oblíbené, protože je rychlé, pohodlné a bezpečné,“ říká Jan Hruška, manažer pro platební karty Moneta Money Bank.

 „Klienti takto zaplatí v průměru 15krát měsíčně, což je mnohem víc než v případě průměrného počtu plateb provedených klasickou plastovou kartou,“ dodává. Nejaktivnější klient Monety zaplatil pomocí Apple Pay už pětsetkrát.

Zástupci banky uváději, že dosud nejvyšší jednorázová utracená částka byla uhrazena při nákupu auta v Brně, a to přes 147 tisíc Kč. 

Zdroj: Moneta Money Bank

Úvodní foto: © Tyler Olson - Fotolia.com

Komentáře