Ceny elektroniky v povánočních výprodejích klesaly i více než o desetinu (Heureka.cz)

Povánoční výprodeje jsou pro e-shopy podle Heureky druhým nejsilnějším obdobím celého roku. Průměrné slevy v některých kategoriích zboží dosahují až 25 %, v případě elektroniky přibližně 10 %.

Ceny elektroniky v povánočních výprodejích klesaly i více než o desetinu (Heureka.cz)Portál Heureka.cz v průběhu ledna sledoval vývoj slev v e-shopech během povánočních výprodejů. Výsledky ukazují, že výše reálných slev v oblíbených segmentech, jako jsou elektronika, bílé zboží nebo oblečení, dosahuje až 25 %.

Mezi Čechy byla letos ve výprodejích velmi oblíbená opět elektronika. Průměrné ceny 3D televizí, notebooků nebo například mobilních telefonů klesly o více než 10 %,“ uvedl Tomáš Braverman, ředitel Heureky.

Některému zboží se však slevy téměř vyhnuly. Dokládá to nejoblíbenější Apple iPhone 5S (viz graf níže), jehož cena se ve výprodejích prakticky nezměnila. Přesto se však během měl tento model během povánočních výprodejů stát hitem mezi mobilními telefony na Heurece.

Heureka dovává, že z pohledu obchodníků patří povánoční výprodeje na internetu k druhému nejsilnějšímu období v roce. Češi po Vánocích nakupují zhruba o třetinu více než v běžném odbobí. Podle Bravermana je to dáno tím, že slevy jsou obecně pro Čechy lákavé a rádi v nich nakupují.

Navíc, díky oblibě peněžitých darů, mají na nákup ve slevách dostatek finančních prostředků. Ve vánočních výprodejích se podle Bravermana také mírně zvyšuje průměrná hodnota objednávky.

Graf 1 – Vývoj ceny televize Samsung UE48H5570

Zdroj: Heureka.cz

Graf 2 – Vývoj ceny telefonu iPhone 5S

Zdroj: Heureka.cz

Úvodní foto: © vilisov - Fotolia.com

Komentáře