CeBIT je letos opět 100% o IT byznysu

CeBIT usiluje o to být největším veletrhem v oblasti digitální ekonomiky jako jediný na světě, kdo veletr v takovém měřítku dokáže nabídnout.

CeBIT je letos  opět 100% o IT byznysuCeBIT 2015 chce udržet nastavený směr se 100% orientovat na IT byznys a letos se uskuteční v kontextu digitální ekonomiky (d!economy)

Zatímco na jiných akcích v Barceloně nebo LA jsou pokryty pouze některé části, my se snažíme pokrýt všechny, uvedl na tiskové konferenci v Praze Hartwig von Sass, ředitel komunikace pro CeBIT.

Letos bude zachováno uspořádání veletrhu.

V hale 2 budou vystavovat Huawei a Samsung (dva ze tří největších poskytovatelů mobilních telefonů).

Hala 3 bude pokrývat dvě témata: enteprise content management a input-output řešení. K vidění zde budou např. společnosti Konica Minolta, ale z ČR také výrobce 3D tiskáren Be3D.

Halu 4 obsadí velcí poskytovatelé - Microsoft, Deutche Telecom, Software AG či Salesforce.

Hala 5 nabídne ERP a commerce řešení. Podle von Saase bude hala zajímavá nejen pro velko a malo obchod, ale i z titulu CRM, BI, správy dat a jejich analýzy.

Hala 6 obslouží nová témata firemní bezpečnosti, přičemž má to být blíže k tématům BI, CRM a enterprise 2.0.

Hala 7 bude „ostrov zaslíbený pro veřejnou správu“. Budou se zde nabízet řešení digitálních systémů pro tuto sféru. Připravena má být celá řada řešení, která mají zajistit efektivnější fungování veřejné správy.

V hale 8 se budou konat globální konference.

Hala 9 se bude věnovat výzkumu a inovacím. V této hale se budou výzkumné ústavy zabývat pohledem do budoucnosti - tím, co za dva až tři roky nalezneme reálně na trhu. Je to také hala určená pro spin-offy, které vznikly z univerzit.

Hala 11 je určena pro startupy, které byly v předchozích letech rozptýlené v jednotlivých pavilonech. V této hale se bude nacházet také Developer world pro softwarové vývojáře.

Hala 12 ukáže kompletní příklady aplikací v rámci „IT enables“. Spolu s dalšími oblastmi (internet věcí) se bude věnovat dalším možnostem pokročilé digitalizace. Hala bude pokrývat také oblast datacenter s všeho souvisejícího s uchováváním dat (vč. záložních systémů, napájení a chlazení). Partnerem je firma Datacenter Dynamics.

Hala 13 se bude zabývat výlučně komunikací a sítěmi, také tady půjde o internet věcí.

Haly 14,15 poslouží prodejním kanálům jako tradiční Planet Reseller

Haly 16,17 pak obsadí global sourcing management – nový hardware a novinky v oblasti příslušenství a periferií.

Partnerskou zemí pro CeBIT 2015 je Čína, ze které se stal jeden z největších světových výrobců a sídlí zde velké IT koncerny, které aspirují na vedoucí pozice ve světovém žebříčku, uzavřel Hartwig von Saas.

Zdroj: ChannelWorldKomentáře