CDC Data a Altec oznamují fúzi, vznikne významný hráč na trhu IT

CDC Data bude po spojení se společností Altec pokrývat IT potřeby podniků z různých průmyslových odvětví. Netají se ani ambicemi více se soustředit na zahraniční trhy.

CDC Data a Altec oznamují fúzi, vznikne významný hráč na trhu ITSpolečnost CDC Data, český dodavatel technologických řešení v oblasti ICT systémů, se spojí se společností Altec. Od fúze si obě firmy slibují vyšší efektivitu a stabilitu poskytovaných služeb a produktů.

CDC Data uvádí, že kromě ICT a ERP systémů fúze přinese i komplexní nabídku komplementárních HW produktů a služeb z oblasti informačních a komunikačních technologií, síťové infrastruktury a kyberbezpečnosti.

Cílem fúze je vytvořit silnou, konkurenceschopnou společnost, která dokáže zabezpečit základní potřeby většiny výrobních firem a zároveň vyhovět požadavkům velkých korporací,“ uvedl Luboš Strapina, jednatel společnosti CDC Data.

Převzetím majoritní části akcií Alteku a následným spojením získáme odborníky, kteří jsou schopni podporovat běžné procesy ohledně výroby, nákupu, prodeje, ekonomických procesů, personalistiky a projektového řízení,“ upřesnil.

Plánovaná fúze má podle CDC Data přinést také větší zaměření na zahraniční trh. Společnost již dnes na dálku servisuje systémy klientů z Belgie, Maďarska nebo Indie, po spojení s Altekem se otevírá prostor pro rozšíření působnosti i v dalších zemích.

Výhodou našich řešení je to, že se o ně lze starat a servisovat je na dálku. Rozšířením našich služeb do zahraničí tak nehrozí riziko, že by se snížila jejich kvalita, řekl František Čulík, jednatel společnosti Altec.

Po fúzi navíc pokryjeme všechny potřeby klienta, o které se bude starat 140 specializovaných profesionálů z různých oblastí. Díky IT outsourcingu se proto naši klienti mohou i nadále spolehnout na to, že ICT a nově i ERP budou funkční v režimu 24/7,dodal.

Zdroj: CDC Data
Úvodní foto: © kentoh - Fotolia.com

Komentáře