Cat inovoval vlajkovou loď, odolný B15Q je dostupný v ČR

Společnost Cat představila svůj nejnovější model odolného smartphonu Cat B15Q, který je vybaven operačním systémem Android verze 4.4 (KitKat).

Cat inovoval vlajkovou loď, odolný B15Q je dostupný v ČR
Smartphone Cat B15Q získal vyšší výkon a další vylepšení jako například přisvětlovací LED diodu.

Pohání jej čtyřjádrový procesorem o frekvenci 1,3 GHz a Android 4.4 KitKat. Mezi další vylepšení patří Bluetooth v4.0 a pro lepší telefonování v rušném prostředí přibyl větší reproduktor včetně duálního mikrofonu eliminujícího vnější ruchy.

Vzhledem k tomu, že jde o Dual SIM model, je možné v něm současně používat i dvě různá telefonní čísla.

Šasi je opět pokryto odolnou pryží a vyztuženo eloxovanými hliníkovými bočnicemi. Díky těmto prvkům a celkové konstrukci je Cat B15Q certifikován pro bezproblémový chod při pádu na beton z výšky až 1,8 metru a ponoření do metrové hloubky po dobu až 30 minut. Problémem pro něj nejsou ani extrémní teploty v rozsahu od -25 do 55° C, uvádí výrobce.

Kromě aplikací společnosti Cat, které jsou určeny především pro majitelé těchto stavebních strojů, je v Cat B15Q předinstalovaná sada nástrojů pro profesionální práci se zvukem od společnosti Waves Audio nebo SwiftKey klávesnice pro snazší psaní.

Milovníci vědeckých projektů v telefonu rovněž naleznou aplikaci projektu Ocearch Global Shark Tracker na sledování pohybu žraloků.

Technické specifikace Cat B15Q

  • Odolnost: IP67 + MIL SPEC 810G
  • Baterie: 2000mAh, až 16 hodin hovoru
  • Displej: 4” WVGA, Gorilla Glass 2, možnost ovládat mokrými prsty
  • Fotoaparát: 5MP s LED přisvětlením
  • Hmotnost: 170g
  • Provozní teplota prostředí: -25°C až 55 °C

 Zdroj: CAT
Úvodní foto: CAT

Komentáře