Casablanca se poučila a staví druhé primární pole pro svůj cloud

V reakci na lednové vytopení svého cloudového řešení Big Blue One vybuduje Casablanca repliku primárního pole v jiné lokalitě.

Casablanca se poučila a staví druhé primární pole pro svůj cloudSpolečnost Casablanca INT oznámila, že v reakci na lednové vytopení svého cloudového centra Big Blue One vybuduje pro své řešení druhé primární pole, které bude 100% replikou toho stávajícího. Spolu se sekundárním záložním polem tak budou data zákazníků uložena na třech polích ve třech různých lokalitách.

Minulý týden bylo objednáno rozšíření technologie cloudového řešení Big Blue One. Návrh nové architektury infrastruktury je zajišťován ve spolupráci s dodavatelem datových a výpočetních komponentů, společností Hewlett-Packard, která v projektu působí od začátku jako hlavní partner,“ uvedl Petr Šimpach, obchodní ředitel společnosti Casablanca INT.

Spuštění druhého primárního pole je odhadováno na 1. 4. tohoto roku.

Casablanca rovněž oznámila, že pro své datacentrum chystá projekt zapouzdření, který by je měl do budoucna ochránit proti živelným pohromám. Otázkou však zůstává, zda jde něco takového u starých budov, které byly navrženy pro jiné účely, skutečně efektivně zajistit.

Proces náhrady všech ztrát je nyní v rukou pojišťoven a právníků,“ uvedl v tiskovém prohlášení Milan Švácha, CEO a jednatel společnosti.

Zdroj: Casablanca INT

 

Úvodní foto: © CenturionStudio.it - Fotolia.com

Komentáře