Canon zahájil rok 2018 stagnací, dařilo se mu však v oblasti průmyslového tisku

Výrobce v prvním kvartálu zaznamenal nepatrný pokles globálního tržeb na 9,1 miliardy dolarů. Na druhou stranu se mu podařilo zvýšit provozní zisk a dosáhl pozitivních výsledků v oblastech průmyslového tisku nebo síťových kamer.

Canon zahájil rok 2018 stagnací, dařilo se mu však v oblasti průmyslového tiskuSpolečnost Canon oznámila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí 2018, ve kterém zaznamenala zhruba 1% pokles obratu na 9,1 miliardy dolarů. V Evropě však tržby naopak vzrostly o 2,6 % na 2,3 miliardy dolarů. Globální provozní zisk ve stejném období stoupl o více než 5 % na 727,2 milionů dolarů.

Canon uvádí, že na trzích, kde působí, zůstala poptávka po laserových i inkoustových multifunkčních zařízeních a tiskárnách přibližně na stejné úrovni jako v předchozím roce. Výjimkou byla oblast průmyslového tisku, kde Canon vyrostl o 16 %. Rostla také poptávka po průmyslových síťových kamerách.

Jednotkový prodej kancelářských multifunkčních zařízení během prvního čtvrtletí nepatrně stoupl, přičemž barevné kancelářské tiskárny podle výrobce dosáhly vyššího růstu než tržní průměr. Zvýšil se také celkový prodej laserových tiskáren, což bylo podpořeno novými modely.

Objem prodeje digitálních fotoaparátů s výměnným objektivem a digitálních kompaktních přístrojů se snížil o více než 8 % z důvodu klesajícího trhu a také silných tržeb v předchozím roce. Silné loňské výsledky způsobily také 11% propad v oblasti zdravotnické techniky, byť již Canon v tomto segmentu zaznamenal rostoucí poptávku.

Zdroj: Canon

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře