Canon uzavřel dvě partnerství pro posílení portfolia v oblasti video-dohledu

Spolupráce se společností Digivod přinese řešení pro správu obsahu, partnerství se společností Arteco zase řešení pro správu událostí.

Canon uzavřel dvě partnerství pro posílení portfolia v oblasti video-dohleduSpolečnost Canon oznámila na veletrhu Security Essen 2014 uzavření partnerství se dvěma společnostmi působícími v oblasti videa. Konkrétně jde o společnosti Digivod, což je dodavatel softwaru pro správu vizuálního obsahu, a Arteco, která se specializuje na správu událostí spojených s video obsahem (VEMS)

Řešení společnosti Digivod bude podporovat všechny síťové kamery značky Canon a jejich účelem je rozšíření současné možnosti vestavěných analytických funkcí. Mezi vylepšení budou patřit například chytré filtry na třídění identifikovaných objektů.

Správa video obsahu od společnosti Digivod podporuje kamery s rozlišením až do hodnoty osmi megapixelů a zákazníkům společnosti Canon umožní, aby do svých bezpečnostních systémů implementovali například rozpoznávání registračních značek.

Na základě spolupráce se společností Arteco pak dojde k integraci bezpečnostních produktů Arteco s celým portfoliem značky Canon. Řešení VEMS společnosti Arteco zjednodušuje integraci s produkty třetích stran a je kompatibilní s řadou vstupních a výstupních zařízení.

Tato kompatibilita umožňuje rozšíření bezpečnostních systémů o monitorování událostí, jako je například otevření brány nebo zavření dveří. Uživatelské rozhraní má umožnit sledování a identifikaci nejdůležitějších událostí včetně neoprávněného narušení sledovaného prostoru. Jednodušší tak má být například ochrana perimetru.

Nová partnerství nejsou osamocenou aktivitou Canonu v oblasti videa. Společnost nedávno například představila osm nových kamer. V létě pak akvírovala Milestone Systems pro jeho řešení pro správu videa.

Zdroj: Canon
Úvodní foto: Canon

Komentáře